Lukko-juniorien palkitsemistilaisuus 27.5.2022
SeuraJulkaistu: 27.05.2022 17.50

Lukko-juniorien palkitsemistilaisuus 27.5.2022

Perjantaina 27.5. Kivikylän Areenan ylätorilla järjestettiin Juniori-Lukon kauden päätöstilaisuus, jossa palkittiin joukkueiden pelaajia ja toimihenkilöitä. Tapahtuman osallistujat olivat pääasiassa seuran nuorimpien ikäluokkien harrastajia.

Vanhimipien ikäluokkien palkitut julkaistaan kokonaisuudessaan kesän aikana some-kanavillaamme.

KIERTOPALKINNOT / ERIKOISPALKINNOT:

  • U14 Herrasmiespokaali: Kuisma Haapaniemi
  • U12 Herrasmiespokaali: Alvar Luoto
  • U13 Herrrasmiespokaali: Eelis Saario
  • Paras pelaaja, Ringette D: Olivia Hakala
  • Paras pelaaja, Ringette E: Aada Kankkio
  • Paras pelaaja, Ringette F: Mimoza Karakas
  • Ringette F, Reilu pelikaveri, Varsinais-Suomen Ringettetuomarit: Mila Paavilainen
  • Sata-Serin Peräänantamaton yrittäjäpokaali U14: Markus Kartano
  • Sata-Serin Hengeluojapokaali U13: Joonas Huunonen
  • Sata-Serin Taiteilijapokaali U12: Eero Valmunen
  • Kauden 2021-22 Jääkiekkovalmentaja (nuor): Janne Rantala
  • Kauden 2021-22 Ringettevalmentaja: Katri Pirinen (F)
  • Ringette Vuoden toimitsija, Varsinais-Suomen Ringettetuomarit: Paula Vainio (E-jun.)
  • Lukko-perheen tunnustuspalkinto: Anu ja Juha Voutilainen
  • Kirkkoherra Raimo Vuoriston lahjoittama Hengenluoja-palkinto: Atte Haapanen (U16 SM)
  • Rauman jääiekkotuomarien (RJT) palkinto: Atte Haapanen (U16 SM)
  • Kauden 2021-22 Joukkueenjohtaja: Mikko Ahtola (U16 SM)

_________________

IKÄKAUSIKOHTAISET PALKINNOT:

U14 – 2008

  • Urheilijapalkinto: Veeti Vuorio
  • TVO Ykköskilpi: Alvar Julkunen
  • Taitopalkinto: Lauri Haveri

U13 – 2009

  • Urheilijapalkinto: Niklas Lehtinen
  • TVO Ykköskilpi: Urho Sainio
  • Taitopalkinto: Aatos Kettunen

U12 – 2010

  • Urheilijapalkinto: Vilho Aaltonen
  • TVO Ykköskilpi: Onni Sarin
  • Taitopalkinto: Johannes Saurio

U11 – 2011

  • Urheilijapalkinto: Kim Martin
  • TVO Ykköskilpi: Elias Siivonen
  • TVO Ykköskilpi: Lukas Kunnas
  • Taitopalkinto: Julius Tamminen
  • Taitopalkinto: Juho Suokanto

U10 – 2012

  • Urheilijapalkinto: Minea Arponen
  • TVO Ykköskilpi: Kalle Rahkonen
  • TVO Ykköskilpi: Sulo Roponen
  • Taitopalkinto: Topias Hyötylä
  • Taitopalkinto: Jalmari Ruokolainen

U9 - 2013

  • Urheilijapalkinto: Jonne Rantanen
  • TVO Ykköskilpi: Oliver Jaakkola
  • TVO Ykköskilpi: Frans Laine
  • Taitopalkinto: Onni Mannonen
  • Taitopalkinto: Frans Tuomola

Ringette D

  • Urheilijapalkinto: Siiri Laivonen
  • TVO Ykköskilpi: Viivi Lahtinen
  • Taitopalkinto: Lilli Valonen

Ringette E

  • Urheilijapalkinto: Jenni Vainio
  • TVO Ykköskilpi: Isabella Mokka
  • Taitopalkinto: Sofia Ruohonen

Ringette F

  • Urheilijapalkinto: Iida Lempinen
  • TVO Ykköskilpi: Venla Pirinen
  • Taitopalkinto: Mi Mäkilä

Special Hockey

  • Reilu Pelikaveri: Niilo Saarinen
  • Tsemppari: Emre Suluk

Easy Hockey

  • Reilu Pelikaveri: Otto Starck
  • Tsemppari: Kasper Ståhl

_____________

Palkintojen kriteerit:

Urheilijapalkinto: On joukkueen aktiivisimpia ja innokkaimpia harjoittelijoita.

TVO Ykköskilpi: On joukkueen johtavia pelaajia niin kentällä kuin kaukalon ulkopuolellakin

Taitopalkinto: On pelaaja, joka on kehittynyt kauden aikana huomion arvoisesti.