Tuki-Areenan toiminta palaa normaaliksi maanantaina 27.7. alkaen
22.7.2020 15:23 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Tuki-Areenan käyttö palautuu normaaliksi 27.7. alkaen

Tuki-Areenan käyttö palautuu normaaliksi maanantaista 27.7. alkaen.

Myös laukaisuareena ja liikuntasali palautuvat oheisharjoitusten käyttöön.

HUOM. Käyttäjiä kehoitetaan edelleen huolehtimaan käsien pesusta ja muusta hygieniasta.

Mahdollisesta covid-19-tartunnasta on informoitava välittömästi joukkueenjohtajaa, joka informoi asiasta eteenpäin seuran valmennuspäällikölle. Pelaajan tulee välittömästi jäädä pois harjoituksista siihen asti, kunnes hoitavalta lääkäriltä on saatu lupa osallistua jääurheiluun.

Muut mahdollisesti altistuneet tulee jäädä omaehtoiseen karanteeniin siihen asti, kun heidät on saatu testattua. Tarkempi ohjeistus annetaan tapauskohtaisesti terveysviranomaisten suositusten mukaisesti, minkä seuran valmennuspäällikkö ja joukkueenjohtaja välittävät eteenpäin niille pelaajille ja heidän vanhemmilleen, joita asia koskee.


   
Lisää uutisia
Rauman Lukko ry
«  Lokakuu   »
Kategoriat