Tukea jääkiekkoharrastamisen kustannuksiin B-, C- ja D-junioreille - Hakuaika 9.-27.4.2018
11.4.2018 11:40 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Tukea jääkiekkoharrastamisen kustannuksiin B-, C - ja D-junioreille

Kevään koittaessa B-, C- ja D-juniorit voivat hakea taloudellista tukea jääkiekkoharrastuksen kustannuksiin. Huhtikuussa alkavassa tukihaussa haettavaksi tulevat kauden 2018-19 kausimaksuihin kohdistettavat tuet.

Haku tapahtuu tuttuun tapaan seurojen kautta ja itse hakuaika on 9.-27.4.2018. Myöhässä tulleita hakemuksia ei oteta käsittelyyn. Päätökset tukien saajista ilmoitetaan tukea hakeneille seuroille juhannukseen mennessä.Tuet maksetaan seuran tilille 14.9.2018 mennessä jos pelaaja jatkaa pelaamistaan myös tulevalla kaudella. Seura kohdistaa pelaajalle myönnetyn tuen tämän kausimaksuihin seuran käytännön mukaisesti.

Tukisummat on porrastettu harrastusmaksujen tavoin ikäluokittain - kauden 2018 tukisummat ovat seuraavat:

B-juniorit: 1 300 euroa
C-juniorit: 1 100 euroa
D-juniorit: 700 euroa

Rauman Lukko ry:n haku keväällä (B-D tuet) tapahtuu seuraavasti:

Pelaajan huoltaja toimittaa hakemuksen seuralle su 22.4. mennessä osoitteeseen juniorit(a)raumanlukko.fi. Hakemus tekstitiedostona tai suoraan sähköpostiin kirjattuna, ei pdf-muodossa, hakemus llitetiedostossa.

Seura kokoaa hakemukset ja lähettää ne kootusti Jääkiekkoliittoon 27.4. mennessä. Seuran yhdyshenkilö: Jari Neuvonen P. 040 5161 527 tai jari.neuvonen(a)raumanlukko.fi.

Lisätietoa tukihausta löytyy Finhockey-sivujen joukkueiden ja vanhempien osioista.   
Lisää uutisia
Rauman Lukko ry
«  Huhtikuu   »
Kategoriat